[Głosów:4    Średnia:5/5]

Internet to odkrycie stulecia, nie ma co do tego wątpliwości. Z całą pewnością Internet bezpowrotnie zmienił świat, tylko czy jest to zmiana na lepsze, czy na gorsze, jest to sprawa bardziej złożona. Internet niektóre rzeczy ułatwia, a inne komplikuje. Sieć dała nam nieograniczony dostęp do informacji. Kiedyś mówiło się, że ludzie są głupi, ponieważ nie mają dostępu do informacji. Od momentu, gdy mamy Internetu niektórzy twierdzą, że to nie było to.

Dostęp do informacji.

Internet zmienił dosłownie wszystko – naukę, rozwój technologiczny, pracę, robienie zakupów, spędzanie wolnego czasu, rozmowy z przyjaciółmi czy poznawanie drugiej połówki. Mamy dziś do czynienia z sytuacją nigdy wcześniej niespotykaną – nasi rodzice, dziadkowie, pamiętają jeszcze czasy, kiedy nie było Internetu, a nawet telewizji, młodzi ludzie obecnie nie wyobrażają sobie świata bez sieci. Na przełomie 30 lat zmieniło się dosłownie wszystko.


Mamy na wyciągnięcie ręki dostępne informacje on-line z całego świata, możemy obserwować wydarzenia z drugiego końca świata w czasie rzeczywistym. Możemy oglądać obraz z rajskiej plaży tsunami, czy erupcję wulkanu. Jednocześnie najbardziej popularne w Internecie są śmieszne filmiki, memy, czyli obrazki z zabawnym komentarzem, czy filmy z kotami. Internet służy ogólnemu marnowaniu czasu, media społecznościowe są kopalnią wrzutów o niczym, które bardzo niewiele wnoszą do naszego życia. Dostaliśmy wraz z postępem niesamowite narzędzie, które wykorzystujemy może w 15%.

Internet w czasach pandemii.

Ostatnio okazało się ono dla nas jednak zbawienne. Podczas globalnej pandemii, która nawiedziła świat, w większości krajów zalecano, czy wręcz zarządzono izolację społeczną. Internet stał się niezbędny do funkcjonowania. Dzięki niemu mogliśmy, chociaż po części wykonywać obowiązki zawodowe, dzieci mogły kontynuować naukę. Ogromny wzrost sprzedaży zanotowały sklepy internetowe. Zaczęliśmy kupować w sieci te rzeczy, które wcześniej zawsze kupowaliśmy osobiście – produkty spożywcze, ubrania, buty, lekarstwa. Sytuacja zmusiła nas nawet do korzystania z rozrywki, kultury w Internecie. Obywały się koncerty, spektakle, ale także szkolenia i warsztaty on-line. Wszystko przeniosło się do sieci. To ona uratowała nas od globalnego kryzysu. Gdyby nie Internet, zapewne rozrywkę zapewnilibyśmy sobie w inny sposób, zaopatrzenie, już trudniej, ale pewnie też. Najgorzej byłoby z pracą i nauką. O ile naukę można jakoś odrobić, o tyle brak pracy dla wielu osób okazałby się katastrofalny. I tak gospodarki wielu krajów odnotowały ogromne straty, ale sytuacja zaczyna powoli wychodzić na prostą.

Internet a marketing.

Internet okazał się świetnym narzędziem do prowadzenia marketingu – wszechstronnym i skutecznym. To dzięki niemu możemy nie tylko wysyłać komunikat, ale też prowadzić dialog ze swoimi klientami. Mamy dostępne wszelakie dane o naszych klientach docelowych, o ich zainteresowaniach, miejscach poruszania się, języku, którym się posługują. Reklama w Internecie jest o tyle skuteczna, że możemy na bieżąco monitorować jej wyniki, reagować na nie, a tym samym ją optymalizować. Jest jeszcze jeden plus – reklama w Internecie jest stosunkowo tania, ponieważ z reguły płacimy za kliknięcie, a za wyświetlenia. Nie potrzebujemy też wiele zasobów, żeby stworzyć taką reklamę, wystarczy sprawny grafik i programista. Jeśli jednak mamy budżet, za pomocą agencji marketingowej możemy stworzyć kampanię bardzo skuteczną, która będzie miała wysoki współczynnik konwersji.

Możemy się domyślać, że sieć internetowa będzie rozwijała się nadal w tak szybkim tempie, a postęp technologiczny da nam jeszcze więcej możliwości, niż mamy teraz. Postarajmy się je wykorzystać w pożyteczny i pozytywny sposób.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *