Wizualizacje 3D

 

Wirtualny świat

Wizualizacje 3D są jednym z najbardziej popularnych metod odwzorowania rzeczywistości. Programy do projektowania jak i wizualizowania są narzędziem ,które dają nieograniczone możliwości Designerom 3D. Konkurencja na polu wizualizacji 3D jest coraz większa. Są jednak czynniki które mają wpływ na jakość i realizm owych wizualizacji. Chcielibyśmy bliżej przybliżyć  zalety oraz porównać czynniki , które mają wpływ na jakość jak i cenę Wizualizacji 3D.

Zobacz zanim zbudujesz

Zalety Wizualizacji 3D

Chyba każdy chciałby zobaczyć produkt przed inwestowaniem pieniędzy w produkcję. Wyobraźmy sobie inwestycje która nie poszła po myśli dewelopera tylko dlatego ,że nie miał on odpowiedniego projektu. Idąc dalej czy możliwe byłoby stworzenie samochodu bez wirtualnego zaplanowania kształtu karoserii. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać ,że wizualizacje 3D są niezbędnym narzędziem stosowanym w przemyśle , produkcji jak i architekturze.  Zaletą Wizualizacji 3D jest to ,że obiekty są wirtualne więc koszt zmiany kształtu odbywa się w znacznie krótszym czasie niż wyprodukowanie nowego prototypu. Wizualizacje 3D są bardzo dobrą metodą reklamy jak i pozyskania nowych klientów. Coraz częściej producenci samochodów sięgają po wizualizacje do reklamy na bilbordach nowych premier samochodów. Również producenci żywności skłaniają się ku tej metodzie reklamy. Dlaczego się tak dzieje? Dlaczego nie skorzystać z profesjonalnej fotografii ? Wizualizacje pozwalają nam na dokładne ustawienie koloru ,odbijających się refleksów i innych smaczków wizualnych które czynią produkt nieskazitelny.

Jakość = Cena ?

Na co zwrócić uwagę  przed wyborem Agencji Reklamowejowej?

Najgorsze co może spotkać zleceniodawcę jest otrzymanie usługi niezgodnej z oczekiwaniami. Tak samo jest z Wizualizacjami 3D. Zanim powierzymy nasze zlecenie Agencji Reklamowej upewnijmy się ,że jakość którą nam oferuje jest dla nas zadowalająca. Na stronach www możemy znaleźć nie tylko Agencje ale również młodych utalentowanych ludzi pasjonujących się Grafiką Komputerową którzy również robią wizualizacje profesjonalnie. Czy jakość wizualizacji jest proporcjonalna do ceny oferowanej usługi? Niestety nie zawsze tak jest. Wielu Agencji oferuje wizualizacje 3D w jakości niezgodnej z obowiązującymi standardami za duże pieniądze. Dlatego zawsze powinniśmy sprawdzić portfolio Agencji Reklamowej oraz przed zleceniem omówić ilość detali, którą chcielibyśmy ujrzeć na projekcie. Jak się okazuje również położenie geograficzne ma wpływ na cenę takich usług. Warszawa jak i Wrocław utrzymuje ceny na wysokim poziomie dlatego ,że popyt  na tą usługę nie maleje a za sprawą nowych inwestycji wręcz rośnie. Agencje Reklamowe w Warszawie często to wykorzystują. Jako nieliczni próbujemy utrzymać proporcjonalnie jakość do budżetu klienta. Jeżeli nasze wizualizacje spełniają oczekiwania zapraszamy do kontaktu.

Silnik renderujący

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Programy do kreacji świata wirtualnego często posiadają wbudowane systemy renderujące. Dla nie wtajemniczonych renderowaniem nazywamy przeliczaniem przez komputer obrazu 3D na 2D. Jednym słowem wszystko to co zrobiliśmy w przestrzeni roboczej programu eksportujemy do obrazu na którym widać dokładnie wszystkie efekty, odbicia i powierzchnie. Silniki wbudowane często nie odpowiadają jakości i oczekiwaniom reklamy. Z pomocą przychodzą programy zewnętrzne , które w profesjonalny sposób przygotowują naszą wizualizacje opierając się na fizycznych wartościach z świata rzeczywistego. Owe silniki renderujące mają za zadanie w jak najbardziej realistyczny sposób odtworzyć światło dzienne ,nocne , zaimitować powierzchnię nierówności i inne efekty użyte w programie. Do najbardziej znanych silników renderujących należą Vray oraz Corona Render. W zależności jakim sprzętem komputerowym oraz jakim silnikiem renderującym dysponuje Agencja Reklamowa przekłada się to na czas renderowania ,a co za tym idzie na pieniądze klienta. Skomplikowane sceny potrafią się renderować od kilku do kilkunastu godzin co ma znaczący wpływ na kieszeń klienta .